Menu

Meklēs risinājumus, kā sabiedrībā veicināt atbalstu onkoloģiskajiem pacientiem

07.02.2023

Vēzis šodien arvien biežāk ir ārstējama, hroniska slimība ar garu dzīvildzi, taču onkoloģiskajiem pacientiem vienlīdz ar medicīnisko aprūpi ikdienā ļoti nepieciešams arī praktisks atbalsts. Arī 4. februārī atzīmētās Pasaules Vēža dienas aicinājums ir mazināt plaisu starp cilvēkiem ar onkoloģisku diagnozi un sabiedrību.

Lai veicinātu iedzīvotāju iesaisti ikdienas atbalsta sniegšanā vēža pacientiem, Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācija (LOĶA) kopā ar Latvijas Onkoloģijas pacientu organizāciju apvienību “Onkoalianse” aicina piedalīties ekspertu diskusijā “Viens nav cīnītājs. Kā palīdzēt vēža pacientiem?”.

Diskusijā iepazīstināsim ar jauniem Latvijas vēža pacientu un iedzīvotāju aptaujas rezultātiem par to:
• kas kavē vēža pacientus lūgt un saņemt praktisku atbalstu no līdzcilvēkiem brīžos, kad nepieciešama palīdzība– piemēram, nokļūt ārstniecības iestādē, iegādāt pārtiku, zāles, uzkopt mājokli u.c.;
• kādi šķēršļi traucē sabiedrības pārstāvjiem sniegt aktīvāku atbalstu vēža pacientiem un kādi varētu būt iespējamie risinājumi.

Uz diskusiju īpaši aicināti vēža pacienti, viņu tuvinieki un atbalsta personas, apkaimju biedrību vadītāji un pārstāvji, veselības aprūpes speciālisti, pašvaldību sociālā dienesta speciālisti, mediji un ikviens, kam rūp onkoloģijas pacientu labāka aprūpe un kvalitatīvāka dzīve.

Diskusijā piedalīsies:
• Dr. med. Aija Geriņa – Bērziņa, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas klīnikas vadītāja, Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas vadītāja
• Olga Valciņa, Latvijas onkoloģijas pacientu organizāciju apvienības “Onkoalianse” valdes priekšsēdētāja
• Rita Našeniece, Brasas apkaimes aktīviste, Rīgas domes deputāte
• Ilva Lillmaa, uzņēmēja, biznesa un personālvadības konsultante, krūts vēža paciente
• Dr. med. Arvīds Irmejs, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Krūts slimību centra vadītājs
• Gunta Purkalne, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas onkoloģe ķīmijterapeite.
Diskusiju vada žurnāliste Arta Lāce.

Diskusija notiks 2023. gada 15. februārī, no plkst. 15.30 līdz plkst. 17.00 P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas 8. korpusa 3. stāva sanāksmju zālē (D5 ieeja).

Diskusija būs skatāma arī tiešraidē portālā Delfi vai “Onkoalianse” un LOĶA Facebook lapās.
Piedalies, uzdod savus jautājumus un uztici savu pieredzi FB komentāros!

Aicinām ikvienu piedalīties arī “Onkoalianses” aptaujā par to, kā veicināt sabiedrības iesaisti atbalsta sniegšanā vēža pacientiem.
Aptauja vēža pacientiem pieejama šeit: http://bit.ly/3Y157lv
Aptauja pārējiem pieejama šeit: http://bit.ly/3JEJbs6